• Haberler & Duyurular
  • Eğitim Haberleri

Eğitim Haberleri

Kaliteden Sonra Estetiğin Ön Plana Çıkması Moda Saat İle Gerçekleşti

Dünya üzerinde kategorilere ayrılan sektörler içerisinde en etkili tanınırlığa ve çalışmalara imza atabilen markaların temelinde derin bir arzu yatmaktadır. Bu yüzden insanların sevdiği mesleklere yönelmesi önerilmektedir. Çünkü sevdiği mesleği yapabilen kişiler, üretimde veya hizmette sunduğu ürünlere duygularını katmaktadır. Doğal olarak bu durum müşteri ile telepatik bir iletişimin doğması ile bağlılığı arttırmaktadır. Tıpkı nautica saat modellerindeki özen ve hassasiyetin etkileyiciliği gibi olmaktadır.

Devamını Oku

MEB Kazanım Kavrama Testleri ve Cevapları 2017-2018

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) öğrenciler için kazanım kavrama testleri hazırladı. Ortaokul, Lise öğrencileri ve Mezun öğrenciler için tüm derslerden hazırlanan bu testler öğrenciler için kaynak niteliğinde. Lise ve Üniversite sınavlarına hazırlanan veya derslerine takviye yapmak isteyen öğrencilere bu testleri tavsiye ediyoruz.

Devamını Oku

TEOG Sınavı Kalktı, Peki Ya Şimdi?

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bu sene TEOG sınavının yapılmayacağını açıkladı. Teog sınavları yerine liselere geçişte nasıl bir yol izleneceği ise henüz belirli değil. Not ortalaması, ikamet, her okulun kendi sınavını yapması gibi seçenekler konuşuluyor. Yeni sistemin bir kaç gün içinde açıklanması bekleniyor. 

2017-2018 TEOG Ne Zaman Yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı, ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerinin gireceği Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarının yapılacağı tarihleri duyurdu. Buna göre, birinci dönem TEOG sınavları 29-30 Kasım 2017’de yapılacak. İkinci dönem sınavları ise 25-26 Nisan 2018'de. Ayrıca bu sene diğer yıllardan farklı olarak TEOG'da açık uçlu sorulara da yer verilecek. Teog ile ilgili daha fazla bilgi ve belgeye aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Devamını Oku

TEOG Açık Uçlu Soru Örnekleri ve Merak Edilenler

2017-2018 Öğretim Yılı 8. Sınıflar 1.Dönem Merkezî Ortak Sınavı, 29-30 Kasım 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Söz konusu merkezî ortak sınavda önceki yıllardan farklı olarak çoktan seçmeli test sorularının yanında açık uçlu sorulara da yer verilecektir. MEB Teog'daki açık uçlu sorularla ilgili ayrıntıları ve örnek soruları açıkladı. Açık uçlu sorularla ilgili bilgiler:

Devamını Oku

Yeni Matematik Müfredatı

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında 1., 5. ve 9. sınıflarda yeni müfredat programı ile eğitim verilecek. Ertesi yıl yani 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında ise diğer tüm sınıflarda (2, 3, 4, 6, 7, 8, 10, 11, 12. sınıflarda) yeni müfredata geçilecek. Önceki müfredat değişikliklerinden farklı olarak bu geçiş kademeli olarak 4 yılda gerçekleşmeyecek, 2 yılda yeni müfredatlara geçiş tüm sınıflarda tamamlanmış olacak.

Devamını Oku

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4