• Buradasınız:
  • Olimpiyatlar
Tübitak BidebUlusal Bilim Olimpiyatları,Tübitak'ın düzenlediği Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Bilgisayar Olimpiyatlarıdır. Ortaokul ve Lise öğrencilerinin katılabildiği yarışmalar iki aşamalı düzenlenmektedir. Geçmiş yıllarda Bilim Olimpiyatlarında çıkmış soruları ve cevap anahtarlarını aşağıda bulabilirsiniz.
Antalya Matematik OlimpiyatlarıAntalya Matematik Olimpiyatları, Akdeniz Üniversitesi'nin Ulusal olarak düzenlediği Matematik Yarışmasıdır. Lise öğrencilerinin katılabildiği Antalya Matematik Olimpiyatı iki aşamalı olarak uygulanmaktadır. Geçmiş yıllarda Antalya Matematik Olimpiyatlarında çıkmış soruları ve cevap anahtarlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Cahit Arf Matematik GünleriSoyut matematiğe olan ilgiyi artırmak ve gençleri bu konuda eğitime teşvik etmek amacıyla; İstanbul Bilgi Üniversitesi Matematik Bölümü, lise öğrencilerini CAHİT ARF MATEMATİK GÜNLERİ'ne davet ediyor. 

Cahit Arf Matematik Günleri'nde geçmiş yıllarda çıkmış soruları, cevap anahtarlarını ve çözümlerini aşağıda bulabilirsiniz.