• Buradasınız:
  • Öğretmenler İçin
  • Matematik Programları

Matematik Programları

GeoGebra

GeoGebra, eğitimin tüm seviyeleri için geometri, cebir, hesap tabloları, grafik, istatistik ve calculus’ü kullanımı kolay bir pakette birleştiren dinamik bir matematik yazılımıdır. GeoGebra, nerdeyse her ülkede yerleşik milyonlarca kullanıcıyla hızla genişleyen bir topluluktur.

Devamını Oku

Fraktal Oluşturma Programı - Fractal Zoomer

Fractal Zoomer, çeşitli türlerde fraktallar oluşturmak ve görüntülemek için geliştirilmiş bir grafik yazılımıdır.

Program içerisinde Mandelbrot, Julia setleri ve haritaları da dahil olmak üzere, aralarında seçim yapabileceğiniz 50'den fazla fraktal fonksiyonuyla birlikte geliyor.

Devamını Oku

MyScript Calculator Android

Bu Android programı bildiğimiz hesap makinelerinden biraz farklı. Çünkü bu programda rakam ve işlem tuşu yok.

Yapacağınız işlemi ekrana yazmanız/çizmeniz yeterli. Silmek için ise karalayın. Hem de sadece 4 işlemle sınırlı değilsiniz. Program karekök ve üs alma işlemlerinin rahatlıkla üstesinden gelebiliyor. Android cep telefonunuzda veya tabletinizde keyifle kullanacağınıza eminim.

Devamını Oku

Rübik Küp Çözüm Programı

Yıllardır bir köşede çözülmeyi bekleyen Rübik Küpünüz mü var? Çözmeye çalışırken delirmeye biraz daha yaklaştığınızı mı hissediyorsunuz? İnternette Saniyeler içinde çözen insanları görmek sizi rahatsız mı ediyor?

Devamını Oku

Asal Sayı Kontrol Programı

Bu program sayesinde bir sayının asal olup olmadığını bulabilirsiniz.

Eğer girdiğiniz sayı asal değilse bu sayının asal çarpanlarını/bölenlerini görebilirsiniz.

Devamını Oku

Cabri 3D v2

Cabri 3D adlı geometri programı, sınıf içi interaktif etkinlikler için hazırlanmış kullanışlı bir araçtır. Geometrideki 3 boyutlu cisimlerin kavranmasını büyük ölçüde kolaylaştıracak bir programdır. Böyle yazılımları kullanarak  hazırlayacağınız çalışmaları sınıf içerisinde interaktif olarak sunmanızı kolaylaştıracak özelliklerde bulunmaktadır. Akıllı tahta çalışmalarına uyumlu olarak hazırlanmıştır. Örneğin sunum üzerinde kullancağınız el yazınızı yazı karakterlerine dönüştürebilir. Matematik öğretmenlerinin verimli ders sunumları hazırlamaları için kullancağı programların başında geleceğini düşünüyorum.

Devamını Oku

Microsoft Mathematics

Microsoft Mathematics öğrencilere matematik ve bilim çalışmalarında yardımcı olmak için 2B ve 3B çizim yapan bir grafik hesap makinesi, adım adım denklem çözümleri ve kullanışlı araçlar sağlar.

Microsoft Mathematics öğrencilerin okul ödevlerini hızla ve kolayca yapmalarına yardımcı olacak bir dizi matematik aracı sağlar. Microsoft Mathematics ile, öğrenciler adım adım denklem çözümlerini öğrendikleri gibi, temel cebire giriş, cebir, trigonometri, fizik, kimya ve yüksek matematik kavramlarını da daha iyi kavrayabilirler.

Devamını Oku

  • 1
  • 2