Okul hayatının neredeyse her döneminde öğrencilerin karşısına çıkacak olan matematik dersi sınavlarda yüksek katsayılara sahip olmaktadır. Bu nedenle derse ait konular iyi bilinmeli ve çalışmalar verimli şekilde yapılmalıdır. Bunu yaparken konuların zorluk seviyelerinin ve içeriklerinin sınıflara göre farklılık gösterdiği unutmamalıdır. Özellikle 4. sınıf matematik dersinde, ilerleyen dönemlerdeki konuların temeli atılır. Başlangıçtan itibaren sıkı bir çalışma yapılırsa bir sonraki sınıfa geçildiğinde daha rahat edilir. Benzer durum lise hayatının başlangıç yılı olan 9. sınıf matematik dersi konuları için de geçerlidir. Lise bitiminde girilen üniversite sınavında bu konulardan çıkacak soru sayısı fazladır. Üniversite hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyenlerin her bir konuyu en verimli şekilde çalışmasında yarar vardır.

4. Sınıf Matematik Zor mu?

Diğer sınıflar ile kıyaslandığında 4. sınıf matematik konuları daha temel düzeydedir. Sıkı, planlı ve verimli bir çalışma programı ile bu konuları kolayca halledebilirsiniz. Bunun için güvenilir ve kaliteli kaynaklar tercih etmelisiniz. Eğer kitaplardan çalışmak size zor geliyorsa ya da eğlenerek öğrenebileceğiniz kaynaklar arıyorsanız video anlatımları kullanabilirsiniz. 4. sınıf matematik soruları ve konu anlatımı için özel olarak hazırlanan bu içerikler her daim erişime açıktır. Bu sayede müsait olduğunuz ve ders çalışmak istediğiniz her anı değerlendirebilirsiniz. Evde özel ders alma imkanı sunan bu videolarda her dersi ve konuyu bulabilirsiniz. Video anlatımlarında derslerde ve sınavlarda işinize yarayacak önemli ipuçları vardır. Böylece 4. sınıf matematik 2. dönem 1. yazılı sınavlarınıza daha etkili hale çalışabilirsiniz. Konu tekrarlarınızda ve sınava hazırlık sürecinde video eğitimlerle performansınızın hep yüksek olmasını sağlayabilirsiniz.

9. Sınıf Matematik Dersine Nasıl Çalışılmalı?

Bildiğiniz konuların aksine daha farklı içeriklere sahip olan 9. sınıf matematik dersinde zorluk seviyesi giderek artar. Yıl boyunca göreceğiniz konular mantık ile başlar ve kümeler, üçgenler, denklem ve eşitsizlikler, veri sayma gibi başlıklarla devam eder. Bu konuları bitirdiğinizde video olarak hazırlanmış yazılı provaları ile pratik yapabilirsiniz. Video eğitimlerde öncü olan Tonguç Akademi her bir içerikte konuları rahatça kavrayabileceğiniz şekilde aktarır. 9. sınıf matematik konuları ve diğer tüm üniteler kendi içerisinde sınıflandırılmış olup bu sayede aradığınız konuyu hemen bulabilirsiniz. Videoların uzunluğu konuya göre farklılık gösterir. Süre uzun olsa bile içeriğin dikkat çekici ve eğlenceli olması sayesinde ders çalışırken zamanın nasıl geçtiğini fark etmezsiniz.

Matematik dersi için gerekli tüm kaynaklara, tongucakademi.com internet sitesine girerek video içerikler halinde ulaşabilirsiniz.