Yıllardır bir köşede çözülmeyi bekleyen Rübik Küpünüz mü var? Çözmeye çalışırken delirmeye biraz daha yaklaştığınızı mı hissediyorsunuz? İnternette Saniyeler içinde çözen insanları görmek sizi rahatsız mı ediyor?

Bir çok insan için çözümü imkansız görünen bu küp halk arasında sabır küpü ve zeka küpü gibi değişik isimler almıştır. Zor olduğu kadar eğlencelide olan bu oyuncağın mucidi Erno Rubik’tir. 1974 yılında Sihirli Küp adıyla Budapeşte’den yola çıkan Rubik Küp 1980 yılında orijinal adıyla birlikte dünya piyasasına girdi. İngiltere’de 1980 ve 1981 yıllarında iki yıl üst üste Yılın Oyuncağı seçildi. Rubik Küp ilerleyen yıllarda farklı modellerle piyasaya çıkmaya başladı.

Rübik KüpÇok düşük sürelerde çözmeyi başaranların olması bunların arasında bebeklerin bile olması hatta gözü kapalı çözenlerin olması Rubik Küp’ü çözmekte zorlanan diğer insanlar için umut ışığı oluyor denilebilir.

Rübik küp çözme programı ile rübik küpün üzerindeki renkleri girerek küpün nasıl çözüleceğini programdan öğrenebilirsiniz.

Programın Kullanımı:

1-Programı Açıyorsunuz.

2-crtl+n yada File’ye sonra new cube tıklıyorsunuz.

3-Sonra karıştırılmış olan küpünüzün şeklini programa giriyorsunuz.

4-Şimdide F12’ye tıklıyorsunuz.

5-Next’e tıkladığınızda küpü yavaş yavaş çözüyor,previous tıklarsanız hamleyi geri almış olursunuz.

Programı indirmek için tıklayınız.