Matematik hemen her öğrencinin korkulu rüyası olmuştur. İlk öğrenilmeye başladığı zamanlarda algılamak için büyük zorluklar çekilebilmektedir. Çünkü hayatımızın o evresine kadar somutluklarla beraberken bir anda soyut kavramların içine gireriz. Hayal etme gücüne biraz az sahip olduğumuzda ise bu soyut kavramları aklımızda oluşturmakta büyük sıkıntılar çekeriz. Fakat matematik hayatımızın her anında ve her evresinde bizimledir. Kullandığımız kalemde, yürüdüğümüz yolda, sabahları uyanıp baktığımız aynada… Durum böyle olunca da matematik, öğrenilmesinden kaçılmaması gereken ve gerçek hayatta işimize yarayan derslerin en başında yer alıyor.

10. sınıf matematik konularına baktığımızda ise faktöriyel, olasılık ve permütasyon birçok öğrenci için en zorlanılan konular arasında görülüyor. İlk defa karşılaşılan bu konulara hemen adapte olmak da gayret isteyen bir süreç barındırıyor. Bu zamanlarda dersi derste dinlemek dışında, evde de düzenli bir şekilde çalışmak gerekiyor. Tonguç Akademi eğitim videoları, konularda anlamadığınız noktaları izleyerek ve dinleyerek tekrar etmenize imkan sunuyor. Bu sayede hem öğrenmenizi hem de pekiştirme yapmanızı sağlıyor.

Tonguç Akademi Matematik Konu Anlatımı

Tonguç Akademi matematik konu anlatım videoları sayesinde sıkıntı yaşadığınız ders konularını tekrar tekrar izleyerek öğrenebilirsiniz. Faktöriyel konu anlatımı sayesinde hem örnek soruları hoca ile birlikte çözebilir hem de anlamadığınız noktada geriye sarıp dinleyebilirsiniz. Sıkıntı yaşadığınız ve aklınıza takılan noktaları not alıp sorularınızı hazırlayabilir, ileride gireceğiniz üniversite sınavı için konuları tamamlayarak yol katedebilirsiniz. Permütasyon konu anlatımı ve olasılık konu anlatımı video dersleri sayesinde bütün konulara hakim olarak başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Soruları Kısa Yoldan Çözün

Tonguç Akademi profesyonel hocaları ile hazırlanan 10. sınıf matematik konu anlatım videoları, ana konulardan sayma ve olasılık gibi en alt konulara kadar birçok içerik barındırıyor. Müfredata uygun konu anlatımları ile sizi derslerinizin her zaman bir adım ötesine taşır ve kilit noktaları göstererek kafanızın karışmasını engeller. Hızlı çözüm teknikleri sayesinde sınavlarda da vaktinizi kontrollü kullanmanızı sağlar. Kısıtlı vaktinizi performansı yüksek şekilde kullandıracak teknikleri ve nokta atışı bilgileri ile başarılı olmanıza yardımcı olur. Tonguç Akademi eğitim videoları ile yapacağınız günlük ve haftalık tekrarlar sayesinde hem okuldaki sınavlarınızda hem de üniversite giriş sınavında başarıyı yakalayabilirsiniz. Bilgisayarda,tablette ya da telefonda videoları izleyerek günün her anında her nerede olursanız olun ders çalışabilirsiniz. Siz de Tonguç Akademi 10. sınıf matematik konu anlatım videoları izleyerek düzenli çalışma ile başarı yolunda emin adımlarla yürüyebilirsiniz.

Matematik konu anlatımları ve diğer dersler için Tonguç Akademi içeriklerine göz atabilirsiniz:

https://www.tongucakademi.com/konudetay/siralama-ve-secme/927/faktoriyel-konu-kavrama/3728

https://www.tongucakademi.com/konudetay/siralama-ve-secme/927/permutasyon-1/3351

https://www.tongucakademi.com/konudetay/olasilik/939/olasilik-1/3358