İstanbul Bilim Olimpiyatları (İSBO), İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Bilgisayar olimpiyatlarıdır. İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilerinin katılabildiği yarışmalar iki aşamalı düzenlenmektedir.

Geçmiş yıllarda ilkokul matematik, ortaokul matematik, ortaokul bilgisayar, lise matematik, lise fizik, lise kimya, lise biyoloji ve lise bilgisayar dallarında İstanbul Bilim Olimpiyatlarında çıkmış olimpiyat soruları ve cevap anahtarlarını aşağıdaki bağlantılarda bulabilirsiniz.

İSBO İLKOKUL MATEMATİK OLİMPİYAT SORULARI

İlkokul 4. sınıf öğrencilerinin katılabildiği İstanbul bilim olimpiyatları ilkokul matematik soruları ve cevaplarını aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

İSBO ORTAOKUL MATEMATİK OLİMPİYAT SORULARI

Ortaokul 5,6,7 ve 8. sınıf öğrencilerinin katılabildiği İstanbul bilim olimpiyatları ortaokul matematik soruları ve cevaplarını aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

İSBO ORTAOKUL BİLGİSAYAR OLİMPİYAT SORULARI

Ortaokul 5,6,7 ve 8. sınıf öğrencilerinin katılabildiği İstanbul bilim olimpiyatları ortaokul bilgisayar soruları ve cevaplarını aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

İSBO LİSE MATEMATİK OLİMPİYAT SORULARI

Lise 9,10,11 ve 12. sınıf öğrencilerinin katılabildiği İstanbul bilim olimpiyatları lise matematik soruları ve cevaplarını aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

İSBO LİSE BİLGİSAYAR OLİMPİYAT SORULARI

Lise 9,10,11 ve 12. sınıf öğrencilerinin katılabildiği İstanbul bilim olimpiyatları lise bilgisayar soruları ve cevaplarını aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

İSBO LİSE FİZİK OLİMPİYAT SORULARI

Lise 9,10,11 ve 12. sınıf öğrencilerinin katılabildiği İstanbul bilim olimpiyatları lise fizik soruları ve cevaplarını aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

İSBO LİSE KİMYA OLİMPİYAT SORULARI

Lise 9,10,11 ve 12. sınıf öğrencilerinin katılabildiği İstanbul bilim olimpiyatları lise kimya soruları ve cevaplarını aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

İSBO LİSE BİYOLOJİ OLİMPİYAT SORULARI

Lise 9,10,11 ve 12. sınıf öğrencilerinin katılabildiği İstanbul bilim olimpiyatları lise biyoloji soruları ve cevaplarını aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

KAYNAKLAR:
• ISBO | İSTANBUL İL MEM. (2020, 2 Mart).
Erişim adresi istemem.meb.gov.tr/isbo/