YKS, LGS veya KPSS  sınavına hazırlanan öğrenciler için son derece faydalı bilgiler içeren unirotam.com, aynı zamanda içeriklerini Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yönergelerine tam uyumlu şekilde sunmaktadır. Peki web sitemizde hangi konularda yayın yapıyoruz?

Sınavlarda Çıkmış Sorular

TYT-AYT, KPSS, LGS ve daha birçok sınav olmak üzere geçmiş yıllarda çıkmış soruları görüntüleyebilir, hangi sorudan kaç adet çıktığını, bu soruları ve bu soruların çözümlerini web sitemizde bulabilirsiniz.

LGS çıkmış sorular için tıklayın: https://www.unirotam.com/lgs-cikmis-sorular-cevaplari/

Puan ve Sıralama Hesaplama

YKS (TYT, AYT, YDT), LGS – KPSS puan hesaplama robotlarımız sayesinde; yüksek doğruluk oranıyla puanınızı hesaplayabilirsiniz. Puan hesaplama robotları, öğrencilere en doğru bilgiyi sunmak için her yıl güncellenmektedir.

YKS puan hesaplama robotu için tıklayın: https://www.unirotam.com/yks-puan-hesaplama/

Geri Sayım Sayacı

TYT, AYT, YDT veya LGS sınavına ne kadar süre kaldı? Hangi sınava kaç gün var? Web sitemizden dijital olarak görüntüleyebilirsiniz.

Lise – Üniversite Taban Puanları

4 yıllık üniversitelerin taban puanları, 2 yıllık üniversitelerin taban puanları, lise taban puanlarını web sitemize girdikten sonra menüye tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

YKS – LGS Konuları

TYT-AYT konuları (9, 10, 11 ve 12. sınıf konuları), LGS (5, 6, 7 ve 8. sınıf konuları) olmak üzere her dersin konularını web sitemizden görüntüleyebilirsiniz.

LGS matematik konuları için tıklayın: https://www.unirotam.com/lgs-matematik-konulari/

LGS’de Hangi Konudan Kaç Soru Çıkıyor?

LGS’de 20 matematik, 20 Türkçe, 20 fen bilimleri, 10 inkılap tarihi, 10 din kültürü, 10 İngilizce olmak üzere toplamda 90 soru bulunmaktadır.

Bu ve bunun gibi bir çok konuda eğitimle ilgili içerikler, haberler, yazılar, PDF dosyaları, sorular vs… için unirotam.com’u ziyaret edin.

Not: İçeriklerimiz ÖSYM ve MEB yönergelerine uygun bir şekilde anlık olarak güncellenmektedir.